Schüttflix na konferenci Recykluji! Neskládkuji! – Udržitelnost je trend, který se stává normou

Recyklace ve stavebnictví je tématem, které rezonuje nejen v západních Evropě, ale je čím dál více skloňované i v České republice. Přispívají k tomu i odborné konference jako například Recykluji! Neskládkuji!, kde nemohla chybět ani společnost Schüttflix, která podporuje nejen digitalizaci ve stavebnictví, ale jejím posláním je také udržitelnost a efektivní práce se stavebním odpadem.

Už sedmý ročník konference se nesl v netradičním duchu diskuzí namísto přednášek. „Na podobných akcích se vždy rádi setkáváme s našimi partnery a navazujeme nové kontakty. Díky novému diskuznímu formátu jsme od návštěvníků ještě více cítili zájem o nejen o udržitelnost, ale také o téma dopravy stavebních materiálů a odpadů,” uvedl na úvod Petr Plachký, který je ve společnosti Schüttflix odpovědný za odpadové hospodářství a udržitelnost.

Konference, kam letos zavítalo bezmála 100 účastníků, neustále roste stejně jako platforma Schüttflix, jejíž zástupci jsou tradičními hosty. „Od loňské konference jsme vyrostli o více než 300 000 tun dodaných materiálů a zpracovaných odpadů. Daří se nám efektivně propojovat dopravce a zdroje materiálů či zařízení k nakládání s odpady podle potřeb konkrétních staveb. Digitalizace a efektivita práce se stává standardem i ve stavebnictví, proto jsme rádi, že naše síť roste po celém území České republiky,” řekl Plachký.

Témata akce Recykluji! Neskládkuji! se přitom ideálně protínají právě s misí značky Schüttflix. „Každým rokem zvyšujeme podíl dodávaných recyklátů místo přírodních materiálů. Tento trend se nám potvrzuje i v sousedních zemích, kde působíme. Vychází z rostoucího zájmu stavebních firem o využití recyklovaných materiálů i tlaku zadavatelů stavebních zakázek,” nastínil směr trendů ve stavebnictví Petr Plachký.

A nejde přitom jen o samotné materiály. K udržitelnosti přispívají i efektivní procesy v rámci objednávky a přepravy materiálů. „Efektivní vytížení logistiky je dalším krokem. Proměnlivé potřeby stavby jsou velmi náročné na organizaci a my je díky využití našeho digitálního přístupu a týmu specialistů pokrýváme maximálně efektivně,” uzavřel Waste Manager společnosti Schüttflix s tím, že díky aplikaci přepravci jednoduše nejezdí poloprázdní a stavba naopak nespí kvůli čekání na materiál.

Přesně tímto přístupem přispívá digitální platforma k vizi lepší a udržitelnější budoucnosti. Další ročník konference Recykluji!Neskládkuji! už se chystá a Schüttflix bude i příští rok sdílet inovace a nejlepší praxe v oblasti udržitelného stavitelství a recyklace.

Datum zveřejnění: 6.5.2024 , Autor: Schuettflix Česká republika s.r.o.

Zpět na všechny novinky

Novinky

GEOSTAVBY s.r.o. - Materiály k prodeji

NABÍZÍME MATERIÁLY K PRODEJI Jedná se o tyto druhy materiálů: SUŤOVÝ RECYKLÁT 0-63 mm  ASFALTOVÝ RECYKLÁT 0-63 mm HRUBÝ ZÁSYP TŘÍDĚNÁ ZÁSYPOVÁ ZEMINA 0-32 mm - nejedná …

Prefabrikované garáže MONOBETON

Nově vyrábíme prefabrikované garážové skelety.   Kontakt: D1 EXIT 330 s.r.o. Slavíč 116 753 61 Hranice Telefon: +420 556 720 555 Mobil:   +420 608 509 5…

Potřebujete pomoci s Betonserverem?

Ozvěte se nám

E-mail info@betonserver.cz