PRESBETON Nova s.r.o. - Beton v zahradě s mírou a vkusem

Beton dokáže vnést do zahrady řád a pohodlí. Rozhodně není žádoucí vybetonovat celou zahradu, ale rozumné využití ocení každý.


 

Ostatně představte si, že vyběhnete do zahrady po dešti. Je lepší brodit se blátem nebo se proběhnout po zpevněném chodníčku? Cesty nejsou jediných  místem, kde je možné beton využít.

Inspirujte se našimi tipy a uvidíte, že se vám ve vaší zahradě bude žít lépe.

Pohodlné posezení na rovném povrchu

Ke každé zahradě neodmyslitelně patří pohodlné posezení na kvalitním zahradním nábytku. Pro jeho umístění je dobré počítat s minimální zpevněnou plochou v podobě zahradní terasy, ideálně přiléhající k domu, s výhledem do pěstěné zeleně. Při výběru dlažby bychom měli sáhnout po dlaždicích s  nejušlechtilejší povrchovou úpravou PCT (Perfect Clean TOP), která zamezuje průniku nečistot do struktury betonu.  Kapající omastek ze zahradního grilu, případně rozlité červené víno se setře obyčejným hadříkem, místo aby se nečistota vsákla a dlažbu trvale poškodila.

Foto Presbeton:

Terasa z dlažby ALMA v teplém žlutémmelíru.
   

Zeleň, kam se podíváš

Vegetace se nemusí omezovat pouze na nezpevněné části zahrady. Díky menším či větším květináčům můžete vytvořit zajímavá zelená zákoutí i na zpevněných plochách. Do větších květináčů můžete umístit i keře či menší stromky, aby zastínili a oživili například terasu u domu. Betonové květináče jednoduchého designu jsou ideální pro umístění do zahrad. Jsou mrazuvzdorné, stabilní a díky novince LITE CUBE a BLOCK nemusí být ani příliš těžké.

Foto Presbeton :

Květináče LITE CUBE a BLOCK z tenkostěnného betonu oslní jednoduchým designem a maximální funkčností.
 

Cestičky můžete pojmout hravě

Dalším nezbytným doplňkem každé zahrady by měl být systém zpevněných cestiček, které  vás pohodlně a bezpečně dovedou i do odlehlejších zákoutí  zahrady. Věřte, že zpevněné cesty vás budou lákat ven, ať už pálí slunce nebo je po dešti, bez toho, aniž byste si poničili pracně vypěstovanou zeleň  nebo umazali boty od bláta. Nikdo neříká, že zahradní cesta musí být širokým chodníkem. Většinou stačí cesta z nášlapných kamenů.

Foto Presbeton:

Cestičky z nášlapných kamenů „dřevěné“ kulatiny BARK

Foto Presbeton:

Cestička z z nášlapných kamenů DAKAR
 

Když už máte zahradu, využijte ji k pěstování

Pohled do kvetoucích záhonů je krásný, ale zahrada může nabídnout více. Ovocné stromy můžete doplnit zeleninovými záhony a budete mít postaráno o chutnou a zdravou zeleninu minimálně přes léto. Je jasné, že pěstování plodin se bez práce neobejde. Abyste si pletí záhonů maximálně zjednodušili, jsou ideální variantou tzv. vyvýšené záhony. Navíc se vám bude lépe držet na uzdě zmíněný plevel. Na výstavbu vyvýšených záhonů můžete použít praktické betonové zahradní stěny, které se vyznačují zejména vysokou odolností a trvanlivostí. Presbeton nabízí kromě různých velikostí jednotlivých prvků i několik reliéfů. Kromě hladké betonové varianty mohou zákazníci sáhnout po stěnách se strukturou kamene nebo imitací dřevěných prken.

Foto Presbeton:

Výstavba vyvýšených záhonů pomocí betonových zahradních stěn STANDARD je rychlá. Kromě okrasných rostlin je můžete osázet i užitkovými plodinami.

Zahrada bez kompostu není kompletní

Pokud ještě  nemáte místo, kde byste kompostovali organické zbytky z domácnosti a zahrady, radíme vám to napravit. Kromě důsledné recyklace organických zbytků, je třeba vybrat ten správný typ kompostu na vaši zahradu. Kompost musí být vzdušný a ideálně by měl být z odolného materiálu. Betonový kompostér od společnosti Presbeton splňuje obojí. Skládá se z jednotlivých betonových dílců, které na sebe nedoléhají, čímž je zajištěná dostatečná cirkulace vzduchu uvnitř kompostu. Dílce  zdařile imitují klasická dřevěná prkna. Hotový kompost tak tvoří elegantní bariéru vašemu organickému odpadu.

Foto Presbeton:

Kompostér z betonových „prken“ vydrží doslova cokoliv.
    
     

PRESBETON Nova, s.r.o.

U panelárny 594/6c
779 00 Olomouc - Chválkovice
Tel.: +420 587 419 162
Fax: +420 587 429 257
E-mail: info@presbeton.cz

 

Datum zveřejnění: 19.2.2021 , Autor: PRESBETON Nova, s.r.o.

Zpět na všechny novinky

Novinky

Novinka v půjčovně - Somero Laser Screed S-940

Finální laserová nivelace betonových podlah TONSTAV-SERVICE s.r.o. jako výhradní zástupce značky SOMERO zakoupil do své půjčovny moderní stroj Laser Screed® S-940 určený pro p…

Potřebujete pomoci s Betonserverem?

Ozvěte se nám

E-mail info@betonserver.cz