Mobilní betonárny SBM Euromix® - efektivní výroba betonu na stavbách

Společnost ALPAM s.r.o.

ALPAM, sídlící na Moravě, zastupuje rakouskou firmu SBM Mineral Processing na českém a slovenském trhu v oblasti betonáren. Je zároveň obchodním zástupcem firmy BIBKO® - německého výrobce recyklingů pro zbytkový beton. Firma ALPAM je známa na evropském trhu taktéž nákupem a prodejem použitých betonáren.

SBM Mineral Processing GmbH - člen skupiny MFL Group

SBM Mineral Processing, společnost z Horního Rakouska s dlouholetou tradicí se 130 zaměstnanci, patří mezi přední dodavatele kompletní škály zařízení na zpracování kameniva a betonáren pro prefa a transportbeton.

Mobilní betonárny SBM Euromix®

SBM Euromix® vlastní každý významný výrobce betonu. Jsou ideálními zařízeními, která nemají v mobilitě konkurenci. Euromix®  lze vidět na mnoha stavbách dálnic, tunelů, mostů, letišť, průmyslových parků a elektráren všude na světě.

Tunel Götschka a betonárna Euromix®

Aktuálním projektem v sektoru mobilních betonáren je 4,4 km dlouhý tunel Götschka na rychlostní komunikaci S10, na trase Linz-Praha. Jsou zde v činnosti dvě betonárny Euromix® 2000 a 3000), které od začátku roku 2013 do roku 2015 vyrobí 300.000 m³ betonu. Bez ohledu na roční období a aktuální počasí musí tyto betonárny vykazovat provozuschopnost 24 hodin denně a 7 dní v týdnu.  Zařízení firmy SBM dále plní díky vysoce kvalitnímu vybavení přísné předpisy rakouských tunelových staveb, zadavatele zakázky ASFINAG a firmy Mobile Betonkonzepte, která v současnosti vlastní 7 betonáren Euromix®.

Letiště Václava Havla

V létě roku 2012 prošla celkovou rekonstrukcí 900 m dlouhá hlavní vzletová a přistávací dráha - 06-24 letiště Praha Ruzyně. Zakázku provedla firma SKANSKA a.s. divize Silniční stavitelství, závod Betonové a speciální technologie Uherské Hradiště, která ji předala za pouhých 71 dní s nasazením technologií a vlastní betonárny SBM Euromix® 4000. Na tomto projektu bylo namícháno 18.000 m³ CB krytu, 10.000 m³, mezerovitého betonu a 5.000 m³ stabilizace. Mobilita je pro uherskohradišťský technologický závod prioritou a v současnosti vlastní 3 betonárny SBM Euromix®.
V létě 2013, v druhé etapě rekonstrukce Letiště Václava Havla, bylo možné na stejném místě vidět současně 3 betonárny Euromix® třech různých společností: Skanska, Kámen Zbraslav a Frischbeton.

Polská dálnice A1 a rychlostní komunikace S8

Na této stavbě bylo položeno celkem 150 000 m² cementobetonového krytu s povrchovou úpravou z vymývaného betonu. Betony do spodní a vrchní vrstvy byly míchány ve dvou mobilních betonárnách SBM 3000 a 4000. Závod Betonové a speciální technologie Uherské Hradiště společnosti SKANSKA zde zajišťoval kromě betonů do vozovky i výrobu konstrukčních betonů pro ostatní objekty na stavbě v objemu 170.000 m³.

 

Závěr

Tímto článkem jsme se pokusili představit Vám společnosti ALPAM s.r.o. a SBM Mineral Processing GmbH a příklady několika jejich zajímavých referencí ve střední Evropě. Našim motem je: „Myslíme mobilně.“ 

 

Datum zveřejnění: 28.11.2013 , Autor: ALPAM s.r.o.

Zpět na všechny novinky

Novinky

Potřebujete pomoci s Betonserverem?

Ozvěte se nám

E-mail info@betonserver.cz