PRESBETON Nova s.r.o. - Zahradní cesty si zaslouží kvalitní povrch

Vlastníte-li zahradu, možná jste měli k procházkám a práci na zahradě v minulých týdnech více příležitostí, než při běžném pracovním shonu.

Pokud není vaše zahrada protkána zpevněnými cestičkami, možná si nyní vyčítáte pošlapanou  trávu.

Ale nezoufejte, berte to jako pozitivum. Prošlapáním cest jste si nenásilně vytvořili perfektní plán na výstavbu plnohodnotných zpevněných zahradních cest.

Při výstavbě domu se na tuto skutečnost často v českých zahradách zapomíná. Veškerá pozornost se zaměří na zpevnění cest podél domu, ale na funkční propojení celé zahrady se nemyslí. Věřte, že zpevněné cesty vás budou lákat ven, ať už pálí slunce nebo je právě po dešti, bez toho aniž byste si poničili pracně vypiplanou zeleň  nebo umazali boty od bláta.

Výběr povrchu zahradních cest nepodceňujte

Ideálním trvanlivým materiálem pro venkovní použití je jednoznačně beton. Ten dokáže odolávat rozmarům zdejšího počasí a na své majitele klade minimum požadavků, co se údržby týče. Technologie výroby navíc zaznamenala v posledních letech velký vývoj dopředu. Kvalita povrchu a estetické a tvarové možnosti předurčují betonové komponenty k velmi širokému použití. Česká firma Presbeton, která má jedno z nejkomplexnějších portfolií betonových výrobků u nás, nabízí vybrané typy dlažeb v nejušlechtilejší povrchové úpravě PCT (Perfect Clean TOP). Úprava PCT spočívá v nanesení speciální kompozitní látky na betonový povrch, vytvrzené zářením a vysokou teplotou. Tím je zamezeno průniku vody a dalších nečistot do struktury betonu. Díky tomu nedochází k nežádoucímu rozrušení betonového povrchu a rovněž je usnadněno čištění. Standardní nečistoty tak stačí setřít obyčejným hadříkem, místo aby se nečistota vsákla a dlažbu trvale poškodila.

Překvapivá variabilita betonové dlažby

Co se estetické stránky týče, zapomeňte na omezený výběr betonových dlažeb v klasickém šedém provedení. Současné možnosti jsou téměř bezbřehé. Díky různým postupům ve výrobě je možné kromě klasické zámkové nebo skladebné dlažby sáhnout i po exkluzivních variantách dlažebních desek velmi zdařile imitující například kámen nebo dřevo.  Dlažební desky RUVIDO nerozeznáte od přírodního pískovce. Povrch dlažebních desek LIMA zase evokuje starou kamennou dlažbu s ohlazeným reliéfem. Na druhou stranu dlažební sytém BARK věrně napodobuje dřevěná prkna nebo klasickou kulatinu. Zahradní cesty totiž nemusí mít podobu klasických chodníků, mnohdy stačí cestička z nášlapných kamenů, která vás hravě dovede i do těch nejvzdálenějších koutů vaší zahrady.

Více na www.presbeton.cz

 

Datum zveřejnění: 11.5.2020 , Autor: PRESBETON Nova, s.r.o.

Zpět na všechny novinky

Novinky

stroje Dr. Bender v nabídce diadex s.r.o.

Vážení přátelé, od října jsme zástupci společnosti Dr. Bender pro Českou a Slovenskou republiku. Více informací můžet získat na adrese https://www.diadex.cz/drbender_beluga_cz.ht…

NOVÝ DIADEX SHOP

  Vážení zákazníci a obchodní partneři, dnes jsme pro Vás spustili NOVÝ internetový obchod - diadex e-shop. Zaregistrujte se a získejte přístup do Speciální nabídky plné ak…

Potřebujete pomoci s Betonserverem?

Ozvěte se nám

E-mail info@betonserver.cz