STAVOBLOCK, betonové tvárnice k řešení plotů, opěrných zdí

Zahradní zídky a ploty snadno a rychle bez zdění základů.

  

Znáte to. Máte postaveno, nastěhovali jste se do nového domu, zbývá dodělat terénní úpravy zahrady a dostavět plot. Samozřejmě nějaký pěkný, ne jen tak z pletiva, jako v zahrádkářské kolonii.

 

Operka STAVOBLOCK | foto: NOVABRIK CZECH, s.r.o.

 

Všichni, kteří někdy stavěli plot, se při vzpomínce na výkopové práce a betonování orosí hrůzou ještě po letech. Společnost Novabrik Czech nyní přichází s chytrým řešením a nabízí jednoduchost - stavebnicové prvky zahradní architektury STAVOBLOCK.
Tato novinka roku 2011 znamená suchou výstavbou - bez použití malt, lepidel a tmelů jednoduše a rychle poskládáte plot.  Ušetříte nervy, čas i peníze. A do tohoto plotového systému pak můžete bez problémů zasadit branku, vjezdovou bránu, namontovat poštovní schránku, zvonek.

 

 

Oplocení STAVOBLOCK

 

 

Snadná a rychlá stavba

 

V jednoduchosti je síla. Jak již bylo řečeno, hlavní výhodou tohoto řešení je suchá výstavba bez použití malty, lepidel a tmelů. Základ se nevyzdívá. Bloky nebo-li tvarovky ze štípaného betonu esteticky rozčlení strukturu Vaší zahrady. Tvarově se jedná o čtyři velikostně odlišné bloky, které je možné navzájem libovolně skládat. Při volbě tvarové jednoduchosti je možné vyskládat zeď či plot z jednoho typu bloku. Stavba je tedy velice jednoduchá, snadná a rychlá.

 

Plot, opěrnou zeď nebo schody tak stači jen poskládat. Není nutné vyzdívat základy, ani dopředu zabetonovávat sloupky/piloty.

 

 

Na co vše se hodí ?

 

Systém STAVOBLOCK umožňuje budovat zejména opěrné zdi a vysoké dělící zdi - ploty. Ale jeho bloky jsou také s oblibou používány pro celkové dokreslení zahrady, tzv. při tvorbě teras, schodišť, zahradních kuchyní i mobiliáře. Systém skládání bloků umožňuje tvarovou variabilitu - od „tvrdých" pravoúhlých linií, až po ladně zaoblené křivky, které kopíruji členitost terénu.

 

 

Oplocení STAVOBLOCK (1)                                        Opěrná zídka Stavoblock

 

 

Nejen funkčnost, ale i krása

 

Ploty a opěrky netvoří pouze ohraničení pozemku, ale jsou také důležitým architektonickým prvkem, který by měl odrážet celkový styl domu a okolí. Beton už dávno není jen kus nevzhledného šedého materiálu. Štípané, řezané či hladké prvky strukturou i barevností dokonale imitují přírodní kámen, statická funkce vynikající, a přitom dobře harmonizující s okolním prostředím.
 

STAVOBLOCK poráží ostatní stavebně opěrné systémy zejména díky své velké pevnosti, nizké nasákavosti, dlouhé životnosti, snadné stavbě a především nizké ceně. Zůstaňme proto u jednoduchých řešení, které se stávají příjemnou součásti našeho okolí.


Více informací najdete na www.novabrik.cz

 

 

Kontakt:
Novabrik Czech s.r.o.
Leznik 133

572 01 Polička
info@novabrik.cz
Tel.: 461 722 585

 

 

 

Datum zveřejnění: 25.7.2013 , Autor: NOVABRIK CZECH, s.r.o.

Zpět na všechny novinky

Novinky

Potřebujete pomoci s Betonserverem?

Ozvěte se nám

E-mail info@betonserver.cz