SBM Euromix® – supermobilní betonárny

Stále častěji je možné při jízdě po dálnici vidět štíhlé bílé věže a typicky nakloněný návěs mobilních betonáren rakouské firmy SBM Mineral Processing.

           Jedna z nich stojí na 34. kilometru D1 při sjezdu na Ostředek, u dálnice ve směru na Brno, kde společnost Metrostav modernizuje úsek Hvězdonice – Ostředek a připravuje modernizaci úseku Psáře – Soutice. Jedná se o novou supermobilní betonárnu SBM Euromix 3000 CC+ 84L, která umožňuje vyrobit až 250 m3 betonu za hodinu. Metrostav je tak schopen, díky tomuto rychle přemístitelnému zařízení s velkým výkonem, splnit zadané dálniční zakázky v extrémně krátkých termínech.

                Dalším místem, kde je beton vyráběn v bezprostřední blízkosti stavby, je úsek slovenské dálnice D3 Žilina, Strážov – Žilina, Brodno, severozápadně od centra Žiliny. RBR Betón, s. r. o. zde dodává beton pro dálniční tunel Považský Chlmec.  Jde novou betonárnu SBM Euromix 3300 84L s výkonem 145 m3/hod.

                I při opravách poškozených úseků dálnic, kterým byl úsek na 18. až 24. km dálnice D2 za Brnem ve směru na Bratislavu, je možné využít výjimečnou mobilitu a vysokou výkonnost betonáren Euromix. Společnost SKANSKA provedla rekonstrukci úseku za použití SBM Euromix 4000 při pokládce spodního betonu cementobetonového krytu. Stejný typ zařízení SKANSKA využívá na úseku D1 Ostrovačice – Kývalka, který bylo taktéž nutné zmodernizovat.

                Na českém a slovenském trhu zastupuje rakouskou společnost SBM Mineral Processing česká firma ALPAM se sídlem v Uherském Hradišti. ALPAM zajišťuje také nákup a prodej použitých betonáren a je zároveň obchodním zástupcem firmy BIBKO ® - německého výrobce recyklingů pro zbytkový beton. 

                Hlavní podmínkou pro rychlou výstavbu, opravy a modernizace dálničních úseků, je vysoký výkon na krátkých úsecích staveb. Betonárny Euromix splňují tuto podmínku beze zbytku. Zmíněná místa s některými současnými referencemi, jsou v rámci Evropy nejbližší, kde betonárny Euromix naleznete.

 

ALPAM s.r.o.
Obchodní zastoupení:
SBM Mineral Processing GmbH a BIBKO® Umwelt- und Reinigungstechnik GmbH
www.alpam.cz , www.mobilni-betonarna.cz , www.beton-recykling.cz
Všehrdova 487 , 686 01 Uh. Hradiště , Česká republika

Telefon: +420 571 110 186 , Mobil: +420 608 712 562 , Email: info@alpam.cz 

 

  

Datum zveřejnění: 20.6.2016 , Autor: ALPAM s.r.o.

Zpět na všechny novinky

Novinky

Potřebujete pomoci s Betonserverem?

Ozvěte se nám

E-mail info@betonserver.cz