Profibaustoffe CZ, s.r.o. - rychletuhnoucí cementový litý potěr CT-C35-F7

JAK VYTVOŘIT PEVNOU, ROVNOU A RYCHLE OBKLADATELNOU PODLAHU ?

Tempo výstavby se stále zrychluje a stavitelé se často dostávají do časových a termínových tlaků na dokončení stavby. Jak vyřešit situace, kdy není možné na delší dobu zastavit provoz ve skladech, dílnách nebo kancelářích
a kdy potřebujete rychle realizovat novou či opravit starou podlahu? Jaký podlahový materiál použít, když nelze dlouhou dobu čekat na jeho vyschnutí a vytvrdnutí a je nutné rychle položit podlahovou krytinu? Řešením pro tyto situace je výrobek společnosti Profibaustoffe CZ, s.r.o. s názvem PROFI rychletuhnoucí cementový litý potěr CT-C35-F7.

Jedná se o samonivelační podlahový potěr určený pro strojní i ruční aplikaci sdružených i plovoucích podlah, podlah oddělených fólií a podlah s podlahovým vytápěním. Je velmi vhodný pro provádění prací pod časovým tlakem. Vyznačuje se velmi vysokou pevností v tlaku větší než 35 N/mm2 , vynikajícími rozlivovými vlastnostmi, výbornou rovinností povrchu a rychlým náběhem pevnosti.

Při běžných podmínkách dosahuje po 7 dnech ≤ 2 % vlhkosti, čímž splňuje požadavek na zbytkovou vlhkost podkladu pro kladení všech typů podlahových krytin. Rychlostí zpevňování a vysychání splňuje požadavky rakouské normy na potěr třídy SE7, tedy na tzv. „7 denní“ potěr. Tato norma uvádí, že potěr musí mít po 2 dnech zrání min. 50 % deklarované konečné pevnosti, tedy v tomto případě ≥ 17,5 N/mm², po 3 dnech zrání min. 70 % deklarované konečné pevnosti, tedy ≥ 24,5 N/mm² a při normálních klimatických podmínkách (teplotě ≥ 20 °C a relativní vlhkosti vzduchu ≤ 65 %) je po 7 dnech dosažena vlhkost potěru ≤ 2 % (měřeno metodou CM). Aplikační tloušťka potěru se pohybuje v rozmezí 30 – 80 mm.

Potěr tak najde uplatnění všude tam, kde je potřeba rychle vyrovnat povrch, rychle položit finální podlahovou krytinu, kde nelze na dlouhou dobu přerušit provoz, kde je vyžadována vysoká odolnost a pevnost podlahy, tedy všude tam, kde je časový tlak realizaci stavby. Použití potěru zajistí jeho rychlou pochůznost, možnost rychlé pokládky podlahových krytin a provádění dalších prací a celkově zajistí jejich urychlení.

Více info klikněte zde: prospekt  (PDF)

nebo na www.profibaustoffe.com      

Profibaustoffe CZ, s.r.o
Vídeňská 140/113c
619 00 Brno

Datová schránka: prquyj4

Tel.: +420 511 120 310
Fax: +420 543 213  948

info@profibaustoffe.cz
fakturace@profibaustoffe.cz
objednavky@profibaustoffe.cz

       

Datum zveřejnění: 10.5.2022 , Autor: Profibaustoffe CZ, s.r.o.

Zpět na všechny novinky

Novinky

Potřebujete pomoci s Betonserverem?

Ozvěte se nám

E-mail info@betonserver.cz