PRESBETON Nova s.r.o. - Zděný plot oceníte zejména na rušných ulicích

Proč se pouštět do výstavby zdi okolo domu?

Důvodem nemusí být pouze touha po soukromí. Zvláště v husté zástavbě nebo na rušných ulicích je vítaným bonusem i zvuková izolaci, kterou  klasická zeď přinese. Oproti běžně využívaným živým plotům navíc ušetří značnou část pozemku. Přírodní nepropustná hradba totiž každoročně ukousne větší díl z plochy zahrady. Kvalitní zděný plot oddělí stavbu vizuálně, zvukově a přinese nezanedbatelný pocit bezpečí.

Trvanlivý a odolný materiál

Zeď z betonových tvárnic představuje zejména vizuálně nadstandardní řešení s minimálními nároky na údržbu.  Současné výrobky jsou navíc často opatřeny vnitřními ochrannými systémy, které zlepšují přirozené vlastnosti betonu. Mrazuvzdornost, odolnost vůči vodě a snadné  čištění jsou tak samozřejmostí.

Zdivo imitující tradiční materiály

Vzhledově je možné vybírat z celé řady variant. Jedno z nejširších portfolií betonových produktů u nás nabízí česká firma PRESBETON. Zdicí kameny imitující opracovaný kámen je tak možné sladit s tradiční venkovskou architekturou nebo historickými objekty. Robustní zdicí sytém CAKE BLOCK se záměrně otlučeným vzhledem velmi věrně imituje staré haklíkové zdivo. Masivní pravoúhlé bloky několika velikostí se do výšky 1m na sebe pokládají v pravidelném rytmu bez nutnosti lepení. Vyšší zdi je pak nutné propojit stavebním lepidlem. K dostání jsou v pískovcové variantě. Produktem s větší barevnou variabilitou je tvárnice CRASH BLOCK. Zdicí kameny s krásnou patinu vypadají velmi atraktivně i na nízkých podezdívkách se sloupky doplněnými například dřevem.

    


Jednoduchá klasika s moderním nádechem

Naopak jednoduché tvárnice je možné zkombinovat prakticky s jakýmkoliv stylem. Populární variantou, která nevychází z módy a hodí se k jakémukoliv stylu, jsou betonové lícové cihly. K dostání jsou v hladké nebo rumplované variantě s patinou a několika barevných variantách.   Moderním domům velmi sluší čisté linie, hladká struktura a decentní barvy. Tomuto stylu vychází vstříc i letošní novinka LINE BLOCK. Zajímavostí tohoto zdicího systému je způsob výstavby, kdy se jednotlivé tvarovky spojují pomocí speciálních betonových kroužků bez nanášení spojovací hmoty. Výhodou je tak výrazná úspora času a peněz při výstavbě. Barevně se novinka LINE BLOCK drží klasiky v podobě černé, bílé a přirozeně šedé betonové. Všechny tvarovky PRESBETON jsou opatřeny vnitřním ochranným systémem Protect systém IN proti znečištění a pronikání vody.


Plotový systém vyniká rychlou montáží a dobrou cenou

Výrobce PRESBETON nabízí kromě klasických tvárnic i betonové panely, které se vsazují mezi nosné sloupky. Výhodou je velmi rychlá výstavba a příznivá cena. Nemusíte se bát ani nevzhledných šedých betonových desek. Plotové systémy můžete pořídit v několika reliéfních dezénech, které mohou být pohledové i z obou stran. Reliéfy jsou inspirovány tradičními přírodními materiály, které se  běžně ke stavbě zdí používají. Například plotový systém v imitaci opuky ve variantě colormix je téměř k nerozeznání od klasických skládaných kamenných zdí. Populární jsou rovněž varianty imitující klasická dřevěná prkna. Všechny plotové systémy Presbeton jsou mrazuvzdorné a opatřené impregnací Protect System TOP proti znečištění a pronikaní vody.

    

 

Presbeton NOVA s.r.o.

Adresa:    U panelárny 594/6C
                  779 00 Olomouc

Telefon:   +420 587 419 162
                 +420 603 200 478

Email:      info@presbeton.cz

Web:        https://www.presbeton.cz

    

Datum zveřejnění: 24.5.2021 , Autor: PRESBETON Nova, s.r.o.

Zpět na všechny novinky

Novinky

Potřebujete pomoci s Betonserverem?

Ozvěte se nám

E-mail info@betonserver.cz