PRESBETON Nova s.r.o. - Zděné ploty s nádechem historie

Oplocení pozemku hraje v našem kulturním prostředí důležitou roli.

S ohledem na okolí pak každý vybírá ideální variantu. Pokud potřebujete pořádnou zeď a navíc jste vyznavači robustních výrobků s nádechem historie, poradíme vám, z čeho vybírat.

Ideální je bezúdržbová varianta, kterou nemusíte natírat nebo pracně čistit. S betonovými tvárnicemi rozhodně nešlápnete vedle. Široký výběr zdicích tvárnic nabízí český výrobce PRESBETON. Beton patří totiž tradičně k bezúdržbovým materiálům, které jsou navíc v současnosti opatřeny vnitřními ochrannými systémy, které zlepšují přirozené vlastnosti betonu. Mrazuvzdornost, odolnost vůči vodě a snadné čištění jsou tak samozřejmostí.

Pro ty, kteří si zakládají na stylu a mají rádi přirozeně vypadající zdicí kameny imitující klasické kamenné zdivo, má PRESBETON několik variant. Pokud netoužíte po dvoumetrové plné zdi, můžete zvolit elegantnější variantu v podobě nižší podezdívky se sloupky z betonových tvárnic  doplněnou dřevěnou nebo kovovou výplní. Vzhledově je možné vybírat z celé řady variant. Zdicí kameny imitující opracovaný kámen ladí zejména s tradiční venkovskou architekturou nebo historickými objekty, ale neurazí ani v originálních kombinacích s moderní architekturou. Robustní zdicí sytém CAKE BLOCK se záměrně otlučeným vzhledem velmi věrně imituje staré haklíkové zdivo. Šest rozměrově různých tvárnic v pískovcovém odstínu je možné klást na sebe až do výšky 1 metru na sucho. Vyšší zdi je pak třeba spojit stavebním lepidlem a provázat se základovým pásem.

Tvárnice CRASH BLOCK se zajímavou patinou docílenou rumplováním, jsou dostupné v několika barevných variantách, vypadají velmi atraktivně právě na nízkých podezdívkách se sloupky doplněnými například dřevem.

Stavební kameny DUO STONE je možné v nižších výškách klást na sebe na sucho. Oblíbené jsou k výstavbě malých okrasných zídek nebo ke zpevnění svahů v kaskádových zahradách. K výstavbě zdí standardních výšek, je nutné sáhnout po variantě s otvory (DSO). Tento typ je nutné proarmovat pro získání stabilní konstrukce. Součástí tohoto systému jsou i prvky na výstavbu schodů, aby vaše zahrada získala jednotný charakter.

Historické stavby mohou být doplněny i subtilnějšími tvárnicemi, mezi které se řadí například betonové lícové cihly.

K dostání jsou v hladké nebo rumplované variantě s patinou a v několika barevných variantách. Všechny tvarovky PRESBETON jsou opatřeny vnitřním ochranným systémem Protect systém IN proti znečištění a pronikání vody.

Foto PRESBETON :

    
CAKE BLOCK                                                                                            Tvárnice CRASH BLOCK
 
DUO STONE
 
    
FAKE BLOCK                                                                                       Betonové cihly lícové, červená hnědá,  povrch rumplovaný
      

Presbeton NOVA s.r.o.

Adresa:    U panelárny 594/6C
                  779 00 Olomouc

Telefon:   +420 587 419 162
                 +420 603 200 478

Email:      info@presbeton.cz

Web:        https://www.presbeton.cz

Datum zveřejnění: 22.11.2021 , Autor: PRESBETON Nova, s.r.o.

Zpět na všechny novinky

Novinky

Nový mobilní drtič ARJES

Služby novým mobilním drtičem Náš nový mobilní drtič ARJES Impaktor 250 dokáže rozdrtit různé druhy materiálů a odpadů. Jednou z výhod je …

Potřebujete pomoci s Betonserverem?

Ozvěte se nám

E-mail info@betonserver.cz