PRESBETON Nova s.r.o. - Léto u bazénu si užijete plnými doušky

Zatím to vypadá, že covidová doba na nás zanechala pokud ne trvalé, tak alespoň přechodné následky.

Stejně jako se lidé nehrnou do restaurací, tak i letní prázdniny se  pravděpodobně ponesou v duchu tuzemské dovolené. Vlastní zahrady ideálně s bazénem, tak rozhodně nebudou ležet ladem.

 


Dlažba TRAVERTIN


Výhodou pro majitele bazénu bylo i deštivé jaro, které nijak nebrání napouštění soukromých vodních prvků. Do módy se navíc dostávají tzv. privátní wellnessy, které vykouzlíte prakticky na jakékoliv zahradě, a jejichž nároky na vodu zdaleka nejsou tak velké. Díky tryskám, protiproudu a vyhřívané vodě uspokojí i náročné zákazníky relativně malý bazén.

Čistá voda v bazénu se bez upraveného okolí neobejde

Pokud na váš vysněný bazén čekáte nebo ho již máte, jistě víte, že se bez upraveného okolí neobejde. Nejlepší je v okolí bazénu zvolit alespoň minimální pruh zpevněného povrchu například pomocí dlažby, aby se do pracně udržované čisté vody nezanášela tráva, listí a kusy hlíny. Na vyhřáté dlažbě se dá navíc příjemně relaxovat. Při jejím výběru bychom se měli řídit kvalitou daného povrchu a samozřejmě bychom neměli zapomínat na estetickou stránku.  Dlažba by neměla by klouzat, měla by se snadno udržovat, čistit a být odolná vůči vodě. Vyhledávaným přírodním materiálem, který splňuje všechna zadaná kritéria, je po dekády beton, díky své odolnosti, trvanlivosti, variabilitě a nepřeberným vzhledovým možnostem a v neposlední řadě díky příznivé ceně.

Betonová dlažba s mimořádnými vlastnostmi

Díky značnému vývoji v technologii výroby dnes beton nepodléhá degradaci ani při častějším styku s vodou. Samozřejmostí, kterou je však nutné připomínat, je precizní pokládka na řádně zhutnělý podklad, který zamezí sklesnutí dlažby a tvorbě prohlubní, kde by se voda držela trvaleji. Česká firma PRESBETON nabízí všechny dlažby s vnitřním ochranným systémem Protect System IN proti pronikání nečistot a vody do struktury betonu. Některé typy dlažeb jsou opatřeny vyšším typem vnitřní úpravy pod názvem Protect System TOP. Nejušlechtilejší povrchová úprava PCT(Perfect Clean TOP) spočívá v nanesení speciální kompozitní látky na betonový povrch vytvrzené zářením a vysokou teplotou.  Kromě snadného čištěni i velmi odolných nečistot propůjčuje povrchová úprava PCT dlažbě na omak příjemný sametový povrch. spočívá v nanesení speciální kompozitní látky na betonový povrch vytvrzené zářením a vysokou teplotou.  Kromě snadného čištěni i velmi odolných nečistot propůjčuje povrchová úprava PCT dlažbě na omak příjemný sametový povrch.

Dlažba ALMA překvapí jemným sametovým povrchem
  

Beton – materiál mnoha tváří

Na povrch dlažby v okolí bazénů se hodí zejména světlejší odstíny a struktura příjemná na dotek. Světlá barva je vhodná z důvodu přiměřené akumulace tepla. U tmavé dlažby hrozí, že by se v horkých dnech mohla příliš rozpálit. Mezi oblíbené povrchy patří dlažba zdařile imitující kámen nebo dřevo. Dlažební desky ALMA  nejušlechtilejší povrchovou úpravou PCT s příjemným hladkým povrchem velmi zdařile imitují kámen. Jsou dostupné v celé škále neutrálních odstínů, od bílých, přes šedé nebo okrové tóny. Nabízeny jsou v několika rozměrech včetně velkých formátů, které jsou v posledních letech velmi populární. Velmi luxusní, ale i praktickou variantu představují novinky KAYLA a  LEYLA. Mírný reliéf na povrchu zaručuje perfektní protiskluzové vlastnosti. Opravdu monumentální variantu představuje betonová dlažba MONUME XL o rozměru 1 m x 1 m. Tento povrch se využívá zejména ve velmi zatěžovaných provozech, ale pro svůj vzhled je oceňován i v soukromých zahradách.

MONUME XL: Velkoformátová dlažba MONUME XL vypadá dobře nejen na zatěžovaných plochách, ale i v okolí bazénů.


   

Novinky KAYLA a LEILA s dvěma odlišnými reliéfními povrchy vynikají protiskluzovými vlastnostmi, které kolem bazénu rozhodně oceníte.

 

Presbeton NOVA s.r.o.

Adresa:    U panelárny 594/6C
                  779 00 Olomouc

Telefon:   +420 587 419 162
                 +420 603 200 478

Email:      info@presbeton.cz

Web:        https://www.presbeton.cz

 

Datum zveřejnění: 4.6.2021 , Autor: PRESBETON Nova, s.r.o.

Zpět na všechny novinky

Novinky

Potřebujete pomoci s Betonserverem?

Ozvěte se nám

E-mail info@betonserver.cz