PRESBETON Nova s.r.o. - Betonu v zahradách sluší přirozenost

Je to tady. Jaro v plném proudu a ti, kteří mají vlastní zahradu, si ji mohou plnými doušky užívat.

Kromě nezbytné práce a námahy, která ke každé zahradě neodmyslitelně patří, bychom neměli zapomínat ani na zasloužený odpočinek. Pohodlné posezení na kvalitním zahradním nábytku je nezbytným předpokladem. Pro jeho umístění je dobré počítat i s minimální zpevněnou plochou v podobě zahradní terasy, ideálně přiléhající k domu, s výhledem do pěstěné zeleně.

Při výběru dlažby bychom se měli řídit kvalitou daného povrchu a samozřejmě bychom neměli zapomínat na estetickou stránku.  Vzhledem k proměnlivému charakteru počasí s výraznými výkyvy teplot, jsme ve výběru vhodných materiálů v našich zeměpisných šířkách mírně omezeni.

Vyhledávaným materiálem je po dekády beton, díky své odolnosti, trvanlivosti, variabilitě, nepřeberným vzhledovým možnostem a v neposlední řadě díky příznivé ceně. Beton je navíc čistě přírodním materiálem, jehož střídmé použití zajišťuje bezpečný pohyb a zpříjemňuje pobyt na zahradách již po generace.

Kvalita betonových povrchů jde stále dopředu

Technologie výroby zaznamenala v posledních letech velký vývoj dopředu a výrobci se předhánějí v nabídce povrchových úprav, které zlepšují přirozené vlastnosti betonových povrchů.

Česká firma Presbeton, která má jedno z nejkomplexnějších portfolií betonových výrobků u nás, nabízí některé dlažby vhodné pro stavbu zahradních teras v nejušlechtilejší povrchové úpravě PCT (Perfect Clean TOP). Úprava PCT spočívá v nanesení speciální kompozitní látky na betonový povrch, vytvrzené zářením a vysokou teplotou. Tím je zamezeno průniku vody a dalších nečistot do struktury betonu. Díky tomu nedochází k nežádoucímu rozrušení betonového povrchu a rovněž je usnadněno čištění. Kapající omastek ze zahradního grilu, případně rozlité červené víno se setře obyčejným hadříkem, místo aby se nečistota vsákla a dlažbu trvale poškodila.

Překvapivá variabilita betonové dlažby

Ačkoliv šedý pohledový beton vládne v posledních letech interiérům zejména na stránkách  lifestylových časopisů, výrobci betonových komponentů nabízejí mnohem více. Kromě betonových dlažeb v klasickém šedém provedení, je  možné sáhnout po celé řadě velmi přirozeně působících povrchů v příjemných teplých tónech, které vnáší  do zahrad ospalou středomořskou atmosféru. Velmi oblíbené jsou odstíny terakoty, které nejdeme u celé řady zámkové a skladebné dlažby. Například záměrně poškrábaný povrch dlažby VEKTORIT v ohnivé barvě Vesuv a celkovém retro vzhledu překvapivě skvěle ladí jak s moderní střídmou tak s klasickou venkovskou architekturou.

Dalším oblíbeným povrchem je imitace kamene v teplých béžových odstínech. Dlažební desky RUVIDO nerozeznáte od přírodního pískovce. Povrch dlažebních desek LIMA zase evokuje starou kamennou dlažbu s ohlazeným reliéfem. Hitem je rovněž povrch imitující dřevo. Dlažební systém BARK z řady NATURAL můžete využít nejen na tvorbu zpevněných ploch teras či zahradních cest, ale i na výstavbu schodů, palisád, travních lemů atd.

Více na www.presbeton.cz

Datum zveřejnění: 27.4.2020 , Autor: PRESBETON Nova, s.r.o.

Zpět na všechny novinky

Novinky

stroje Dr. Bender v nabídce diadex s.r.o.

Vážení přátelé, od října jsme zástupci společnosti Dr. Bender pro Českou a Slovenskou republiku. Více informací můžet získat na adrese https://www.diadex.cz/drbender_beluga_cz.ht…

NOVÝ DIADEX SHOP

  Vážení zákazníci a obchodní partneři, dnes jsme pro Vás spustili NOVÝ internetový obchod - diadex e-shop. Zaregistrujte se a získejte přístup do Speciální nabídky plné ak…

Potřebujete pomoci s Betonserverem?

Ozvěte se nám

E-mail info@betonserver.cz