Novinka v půjčovně - Somero Laser Screed S-940

Finální laserová nivelace betonových podlah

TONSTAV-SERVICE s.r.o. jako výhradní zástupce značky SOMERO zakoupil do své půjčovny moderní stroj Laser Screed® S-940 určený pro pokládku betonových podlah a jejich finální nivelaci s laserovou přesností.

Technologie Laser Screed® je od roku 1986 patentovaná firmou Somero. Jejím principem je použití paprsku z rotačního laseru přijímaného pro řízení automatické pokládky, nivelace a zavibrování betonové plochy.

Pomocí srovnávací technologie seřezává betonovou směs na konečnou výšku, vyhlazuje ji a vibruje - vše během jediného pojezdu.

Na rozdíl od konvenčních metod jako je srovnávání k vodící liště, což je pracné a vyčerpávající, přináší laserem naváděné stroje spolehlivé a přesné výsledky neměnné kvality a navíc bez namáhavé fyzické práce s výraznou úsporou času i nároku na pracovní síly.

A jak fungují laserem naváděné stroje?

Tyto stroje umožňují vybudovat libovolně velké betonové plochy vyrovnaně a s přesným porovnáním se srovnávacím bodem.

Jako srovnávací bod funguje laserový snímač výšky. Dva přijímače umístěné na koncích vyrovnávací lišty tak tvoří kontrolní mechanismus, který umožňuje, aby byla hlava průběžně a automaticky upravována do správného sklonu s frekvencí pěti impulsů za sekundu. Nejsou zapotřebí pomocné předem zaměřené plochy a odhad výšek mezi referenčními body. Sklon je kontrolován laserem, a to průběžně ve všech směrech.

K dosažení minimálních odchylek je také nutná kvalitní dodávka betonu, konstantní lití (nejlépe okolo 125 mm) a přesná pokládka prováděná dobře spolupracujícím týmem.

Realizace betonových konstrukcí patří do skupiny náročnějších aplikací. Používání laserem naváděných strojů se stává standardem kvality a je vyžadováno mnohými investory.

Nabídkou stroje Laser Screed® S-940 v půjčovně a možností pronájmu s naším servisním technikem tak umožňujeme využití této hi-end technologie také menším betonářských firmám a partám k úsporné, rychlé a kvalitní realizaci větších betonových ploch.

Jaké jsou hlavní výhody použití stroje Laser Screed® S-940 pro pokládku a finální nivelaci betonových podlah?

  • Rychlejší pokládka betonu (produktivita ca 1000 až 2000 m2/den)
  • Konstantně vysoká rovinnost
  • Úspora počtu pracovníků
  • Eliminace těžké fyzické práce
  • Odpadá potřeba následného broušení nerovností nebo použití dalších samonivelačních vrstev
  • Nízká hmotnost (750 kg) umožňuje pohyb na různých výztužích
  • Malé rozměry, použitelné i ve stísněných podmínkách
  • Snadná přeprava i manévrovatelnost

Více informací o pronájmu laserem naváděných strojů Somero zde.

Půjčovna stavebních strojů TONSTAV-SERVICE s.r.o. tímto rozšířením sortimentu nyní jako jediná na českém trhu poskytuje ucelenou nabídku strojní techniky pro profesionální betonování.

Laser Screed SOMERO – laserově naváděné stroje určené pro přesné a rychlé srovnání a hutnění velkých betonových ploch při jejich pokládce

Pumpy na beton a pístová čerpadla Putzmeister a Brinkmann – na klasické potěry, lité podlahy a anhydrity, ideální pro lití základových desek, stropů, opěrných zdí apod.

Podlahové brusky HTC – broušení, srovnání povrchů – betonů, cementových potěrů, stěrek, asfaltů, anhydritu, dřeva

Hladičky betonu Estrichboy – hlazení a zhutňování potěrových podlah, speciálních potěrů, betonových ploch a průmyslových podlah

Ostatní sortiment – např. ponorné vibrátory, natřásací tyče, nivelační přístroje, kletovací boty, boty s hřeby, nákoleníky

Veškeré nabízené stroje také prodáváme, provádíme zaruční i pozáruční servis a zajišťujeme prodej náhradních dílů a příslušenství. Pro podlaháře a betonáře nabízíme také široký sortiment nářadí a materiálů.

Díky zkušenostem získaným za 25 let úspěšného působení na trhu a pobočkám po celé ČR (České Budějovice, Praha, Beroun, Hradec Králové, Brno, Ostrava) poskytujeme profesionální služby a poradenství v oblasti prodeje, pronájmu a servisu stavebních strojů a techniky pro zákazníky ze všech koutů republiky.

V případě zájmu kontaktujte naše obchodní zástupce.

Datum zveřejnění: 28.1.2021 , Autor: TONSTAV-SERVICE s.r.o.

Zpět na všechny novinky

Novinky

Potřebujete pomoci s Betonserverem?

Ozvěte se nám

E-mail info@betonserver.cz