Nová kompaktní pístová čerpadla od společnosti Putzmeister

Na letošním veletrhu EPF ve Feuchtwangenu výrobce, fy. PUTZMEISTER, představila svým zákazníkům nová kompaktní pístová čerpadla ve zcela přepracované formě. Od 2. poloviny roku by měly nové modely P 720 a P 730 pokračovat v dlouhodobě úspěšné historii pístových čerpadel. Jejich předchůdci byly sestrojeni poprvé v roce 2002. Od té doby je v nasazení okolo 2300 strojů ve více jak 70 zemích světa. Zkušenosti získané za téměř 20 let nachází v této nové řadě své uplatnění.

Kompaktní pístová čerpadla v novém designu
Obě novinky zapůsobí výraznými liniemi nové kapoty, která se stále otevírá směrem k násypce. Nápadný zevnějšek tvoří zejména přední šedá část kapoty pro přívod vzduchu k chladiči. Ve středu přední části se nachází logo Putzmeister vyrobené z leštěné nerezové oceli. Kapota je vyrobena z kvalitního materiálu PDCPD (polydicyclopentadin), tj. z materiálu, který se často používá u zemědělských strojů a který je vysoce odolný vůči korozi, žáru, nárazu a také chemikáliím. Výfuk, který vyúsťuje ve vrchní částí kapoty, je opatřen klapkou. Ovládací panel, na kterém jsou všechny funkce uloženy centrálně, je nyní umístěn na pravé straně stroje. Vývoj těchto novinek se opět zaměřil na potřebnou plochu na staveništi a také na optimální manévrovatelnost. Navzdory robustnějšímu vzhledu obou pístových čerpadel se vnější rozměry a hmotnosti ve srovnání s jejich předchůdci výrazně nezměnily.

Nová pumpa P 720 - všestranný pomocník pro stříkaný beton, jemný beton a tekutý potěr.
Nástupce pístového čerpadla P 715 je poháněn silným dieselovým motorem DEUTZ TD 2.2 s výkonem 44,5 kW a emisní tř. „Stage V“. Dopravní písty o délce 700 mm dodávají při průměru 150 mm a maximálním počtu 27 zdvihů/min až 21 m³ materiálu za hodinu. S dopravním tlakem až 72 barů, a ještě citlivějším přepínáním S-roury je tento stroj optimální pro zpracování stříkaného betonu a jemného betonu s maximální zrnitostí 16 mm. Volitelně je k dispozici „vzduchový buben“, který vyrovnává rázy dopravních pístů vznikajících při dopravování zejména velmi tekutého materiálu a chrání tak obsluhu a zároveň šetří hadice. Díky celkové hmotnosti max. 1.900 kg je možné zapřáhnout stroj za celou řadu tažných vozidel.

Nová pumpa P 730 - kompaktní a lehká, zaměřená na dopravní výkon
Nástupce kompaktního pístového čerpadla P 718 dosahuje dopravního výkonu až 30 m³/hod. Aby to bylo možné, mají dopravní písty hlavní čerpací jednotky při stejné délce 700 mm  průměr  180 mm.  K tomu je pumpa P 730 poháněna dieselovým motorem DEUTZ TCD 2.2, jehož výkon je neuvěřitelných 55,4 kW. Násypka s objemem 360 l byla přizpůsobena tak, aby zvládla pojmout tolik materiálu, který zajistí max. využití dopravní kapacity stroje. S celkovou hmotností 2.370 kg je pumpa P 730 výrazně lehčí než většina strojů v této výkonnostní třídě. Pumpa je proto vynikající pro čerpání materiálů s maximální zrnitostí 32 mm. Pístové čerpadlo je obzvláště vhodné pro malé až středně velké stavby jako je třeba přečerpání směsi do menších vyvrtaných pilotů nebo základů, kdy se často nevyžaduje delší stacionární provoz čerpadla.

Již brzy k dostání! Dodací termín nových modelů P 720 a P 730 s dieselovými motory „Stage V“ je cca 3 měsíce.

Na vaší poptávku se těší autorizovaný obchod a servis strojů zn. PUTZMEISTER a BRINKMANN. Rádi Vám, jako kompetentní autorizovaný dealer fy. Putzmeister, stroje představíme a zodpovíme všechny Vaše dotazy.

Více informací a kontakty najdete na webu TONSTAV - SERVICE s.r.o.

Prodej, pronájem a servis pump na beton i ostatních strojů na dopravu betonu kvalitní německé značky Brinkmann a Putzmeister zajišťuje společnost TONSTAV-SERVICE s.r.o., která v této oblasti jako autorizovaný prodejce a servisní centrum poskytuje své vysoce profesionální služby a prvotřídní servis již více než 15 let ze všech poboček rozmístěných na celém území České republiky - České Budějovice, Praha, Beroun, Hradec Králové, Brno a Ostrava

 

Datum zveřejnění: 29.9.2020 , Autor: TONSTAV-SERVICE s.r.o.

Zpět na všechny novinky

Novinky

Potřebujete pomoci s Betonserverem?

Ozvěte se nám

E-mail info@betonserver.cz